سوالات آيين نامه راهنمايي و رانندگي
سوالات آیین نامه گواهینامه موتورسیکلت
چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم

افلاطون احتمالا 427 سال پیش از میلاد مسیح در آتن بدنیا آمد. تولد او مصادف با دورانی بود که یونان باستان به اوج عظمت خود رسیده و شاید اندکی هم از قله عظمت گذشته در نشیب انحطاط افتاده بود. فراخنای ارضی یونان در آن تاریخ خیلی وسیعتر از سرزمینی بود که در داخل مرزهای یونان امروز قرار گرفته است.

افلاطونادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩٥/٩/٢۸ | ۸:۱٤ ‎ق.ظ | نویسنده : فرج اله فیروزی تبار | نظرات ()

تحقیق راجع به فیلسوف جهان عرب-اسحاق کندی

گردنبند مرغ آمین استیل

زندگینامه اسحاق کندی

 

بزرگترین فیلسوف جهان عرب

یعقوب بن اسحاق کندی (185-260 هجری قمری) معروف به فیلسوف و شاهزاده عرب ملقب به کندی از بارزترین فلاسفه اسلامی عرب است. وی از دودمان ملوک بنی کندی و معاصر با مامون، معتصم و متوکل عباسی بود و در بغداد زندگانی می کرد. از واژگان یونانی و سریانی به قدری آگاهی داشت که به عنوان مترجم این زبانها شهرت یافت. کندی نخستین نماینده تفکر ارسطویی و نوافلاطونی بود و می کوشید وحی قرآنی را با فلسفه هماهنگ کند.

 

یعقوب بن اسحاق کندی (185-260 هجری قمری) معروف به فیلسوف و شاهزاده عرب ملقب به کندی از بارزترین فلاسفه اسلامی عرب است. وی از دودمان ملوک بنی کندی و معاصر با مامون، معتصم و متوکل عباسی بود و در بغداد زندگانی می کرد. از واژگان یونانی و سریانی به قدری آگاهی داشت که به عنوان مترجم این زبانها شهرت یافت. کندی نخستین نماینده تفکر ارسطویی و نوافلاطونی بود و می کوشید وحی قرآنی را با فلسفه هماهنگ کند. او در منطق، فلسفه، هندسه، موسیقی، نجوم، طب و داروشناسی تبحر وافری داشت و در اغلب علوم متداوله عصر خویش و نیز کثرت تالیفات، هم عرض ارسطو و ابوعلی سینا و امثال آن به حساب می آمد. تا آنجا که ابن ندیم با لحن مبالغه آمیز درباره او گفته است: «کندی در معرفت علوم قدیم، فاضل دهر و یگانه عصر خود بود». او طبیبی حاذق، فیلسوفی شهیر، منجمی ماهر و ریاضیدانی بزرگ بود. به تمام جنبه های معرفت توجه می کرد و آثار درخشانی از خود باقی گذاشت، چنانکه فرانسیس بیکن درباره او گفته بود: «کندی و ابن هیثم در صف اول و در ردیف بطلمیوس بودند.»

کندی در کوفه و در خانواده ای ثروتمند به دنیا آمد. در ایام طفولیت پدرش را از دست داد و با استفاده از ثروت و حیثیت پدرش، در کوفه به زندگی ادامه داد و به سن بلوغ رسید. پدرش، اسحاق بن صباح، والی کوفه بود و اجدادش بر کنده یا دیگر سرزمین های جنوبی جزیره العرب حکومت داشتند و در دستگاه خلافت المهدی، هارون الرشید، مامون و معتصم، از مقام و پایگاه ویژه ای برخوردار بودند.

بیشترین عمر کندی در قرن سوم هجری، در حالی سپری شد که نهضت عظیم فکری و جنبش ترجمه و نقل افکار یونانیان و اندیشه های خارجی در اوج شکفتن بود. او در این دوران به وسعت دانش خود افزود و در جوی آکنده از مجادلات دینی، مذهبی - از گفتگو و محاسبات معتزله گرفته تا دعوتهای شیعیان - سخت به آموختن فلسفه پرداخت. چون کندی از خاندان ثروتمندی بود، معتقد بود که با طبقه اعیان و اشراف همنشینی کند. شارحان احوال کندی و مورخان قدیم، او را مردی مومن و معتقد به اسلام معرفی کرده و در پاره ای اوقات او را بخیل نامیده اند.

او در دورانی می زیست که نهضت ترجمه و نقل اندیشه های یونانی و نفوذ فرهنگ های بیگانه به اوج خود رسیده بود و افکار فلسفی در حال به وجود آمدن بود. او با حرارت و نشاط کامل برای شناخت همه جوانب معرفت بشری عصر خود، کوششهای فراوانی کرد به طوری که کار و تلاش در این درجه وسیع از سوی یک متفکر عرب، آن هم در آن زمان براستی موجب شگفتی و تحسین است.

 کندی، وقتی ظهور کرد که افکار متنوع اسلامی و فلسفه های گوناگون خارجی، در محیط اسلامی داخل شده بود و فکر عربی بر افکار اجنبی، یونانی، فارسی و هندی تکیه کرده بود. کار ترجمه فرهنگ های ملل دیگر گسترش یافت و از طرف خلفای بنی عباس مورد تشویق و ترغیب قرار گرفت. از این رو باید گفت که کندی در چنان محیط مشتعل از افکار و علوم، طلوع و ظهور کرد و استعدادهای او در اثر آن شعله های گرم و سوزان به کمال رسید. درست است که کندی فیلسوفی توانا و پرتلاش بود، اما بسیاری از رساله های باقیمانده از او فلسفی نیست؛ بلکه آثار او تنها بخشی از قضایای فلسفی را دربردارد. آثار وی 29 ساله را در بر دارد که برخی از آنها درباره علوم طبیعی و بعضی در زمینه فلسفه نگاشته شده که درخصوص وحدانیت خدا، تناهی جرم عالم، عقل، نفس و فلسفه اولی بحث شده است. به هر حال کندی با تلاش و جدیت فراوان در تمام رشته های علوم و معرفت عصر خود، کارکرده و نتایجی را به دست آورده است. آنچه مسلم است این است که کوششهای او در موضوع های طبیعی، ریاضی و نجوم و حتی در موسیقی، در مقایسه با قضایای فلسفی و ماورائالطبیعه، کمتر نبوده است. برخی از آثار و تالیفات کندی عبارتند از:

 

1- رساله ای در وحدانیت خدا و تناهی جرم عالم

2- رساله ای در عقل

3- کتابی در فلسفه اولی که برای معتصم نگاشته است

4- رساله ای در باب جزر و مد دریا و علت لاجوردی بودن فضا

5- علت مستمر بودن بارش باران در برخی از مناطق

6- کتابی در براهین مساحت، در مورد حسابهای فلکی

7- رساله ای در اخلاق و خدعه کیمیاگران و...

فلسفه

پس از قرن دهم میلادی، فعالیت های ترجمه و تفسیر متون ترجمه شده، فروکش کرد. اندیشمندان اسلامی که از همه این ذخیره های ترجمه شده بهره گرفته بودند، علوم و فلسفه اسلامی را بنیان می نهند. از قرن نهم تا اواسط قرن یازدهم میلادی، شاخه فلسفه شرقی به اوج پیشرفت خود می رسد که از چهره های برجسته آن می توان کندی، بنیانگذار فلسفه ارسطویی شرق و فارابی پیرو فلسفه افلاطونی و نوافلاطونی و بوعلی سینا پیرو بزرگ ارسطو در اسلام و ملبس به لباس نوافلاطونی را نام برد. کندی، نخستین نویسنده آثار فلسفی در اسلام است. او بر کتاب اتولوجیا که به عربی برگردانده شده بود تفسیری نوشت که بدون شک تاثیر بسزایی در تکوین فلسفه اسلامی به جا گذاشت. کندی فلسفه را به دو صورت دنبال می کرد:

1- نخست می خواست آرای حکمای پیشین را درباره فلسفه تبیین کند. نتیجه این تحقیقات در رساله ای تحت عنوان رساله «الحدود» جمع آوری شده است.

2- جنبه دیگر کار کندی، تعریف هایی است که خود وی از فلسفه کرده و نظرات خود را درباره فلسفه اولی، در رساله ای منعکس کرده است.

کندی در این رساله می نویسد: «فلسفه، علم به حقایق اشیا است به قدر طاقت بشری.» اگر فلسفه، علم به حقایق اشیا باشد، بنابراین میان فلسفه و دین اختلافی نیست. از اینجاست که کندی می خواهد میان فلسفه و دین سازگاری ایجاد کند. او می گوید که فلسفه و دین، هر دو علم به حق هستند، او در رساله ای به قدرت عقل اشاره می کند و می گوید: «به جان خودم سوگند که گفتار پیغمبر راستگو محمد(ص) و هر چه را که از جانب باری عزوجل آورده چون به مقیاس عقل سنجیده شوند، قابل پذیرش باشند و جز کسانی که از نعمت عقل بی بهره باشند به انکار آنها برنخیزند.» در نظر کندی، فلسفه اولی، شریفترین اقسام فلسفه و ارجمندترین آنهاست. فلسفه اولی، یعنی علم به ذات احدیت که علت همه موجودات است. از این رو باید فیلسوف کامل که اشرف از مردم دیگر است به این اشرف علوم (علم به ذات احدیت) محیط باشد. زیرا علم به علت، اشرف از علم به معلول است. بنابراین از نظر کندی، هر کس که فلسفه را انکار کند، حقیقت را انکار کرده است و کافر است. او می گوید: آنها که فلسفه را انکار می کنند، مردمی هستند دور از حق، هر چند که به ناحق نام حقانیت بر خویش نهاده باشند از بیان و درک حقیقت عاجزند و از آنچه صاحبان رای در خور آنند محروم هستند و حسد بر نفسهای حیوانی صفت ایشان مستولی است. ارباب فضایل انسانی را پست می شمارند؛ زیرا خود از نیل به آن فضایل ناتوانند. خلاصه آن که از نظر کندی، فراگرفتن فلسفه واجب است و از این رو خود در طلب آن مجدانه می کوشد و روش عبارت است از پیروی از اقوال قدما و بیان آن اقوال به ساده ترین وجه، تا همه کسانی که طالب آنند بتوانند به آن دست یابند.

اخلاق

کندی انسانها را فرا می خواند تا نسبت به امور مادی، زهدپیشه کنند و از شهوت دوری جویند و خود را به فضایل بیارایند. او فضیلت ها را 4 نوع می داند:

1- حکمت: عبارت است از علم به حقایق اشیا و بهره گیری از این حقایق که استفاده از آنها واجب است.

2- شجاعت: عبارت است از ناچیزشمردن مرگ در جلب آنچه سزاوار و واجب است و دفع آنچه ناپسند است.

3- عفت: عبارت است از بسنده کردن به برخورداری از آنچه برای تن - به قدر نیازمندی آن - ضروری است.

4- عدل: آن است که آنچه را واجب و سزاوار است بخواهی و از حد میانه فراتر نروی.

پس فضیلت حد وسط افراط و تفریط است که هر دو از جمله رذایلند، مثلا شجاعت حد وسط تهور و جبن است.

برای دانلود فایل ورد این مطلب اینجا کلیک کنیدتاريخ : ۱۳٩٥/٩/٢۸ | ۸:٠٥ ‎ق.ظ | نویسنده : فرج اله فیروزی تبار | نظرات ()

زندگینامه شهید باکری

تولد و کودکی


به سال 1333 ه.ش در شهرستان میاندوآب در یک خانواده مذهبی و باایمان متولد شد. در دوران کودکی، مادرش را – که بانویی باایمان بود – از دست داد. تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در ارومیه به پایان رسانید و در دوره دبیرستان (همزمان با شهادت برادرش علی باکری به دست دژخیمان ساواک) وارد جریانات سیاسی شد.

فعالیتهای سیاسی – مذهبی
پس از اخذ دیپلم با وجود آنکه از شهادت برادرش بسیار متاثر و متالم بود، به دانشگاه راه یافت و در رشته مهندسی مکانیک مشغول تحصیل شد. از ابتدای ورود به دانشگاه تبریز یکی از افراد مبارز این دانشگاه بود. او برادرش حمید را نیز به همراه خود به این شهر آورد.ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩٥/٩/٢٦ | ٦:٥٦ ‎ب.ظ | نویسنده : فرج اله فیروزی تبار | نظرات ()

برای دریافت مطلب بیشتر در خصوص آزادسازی خرمشهر اینجا کلیک کنید.

 

روز سوم خرداد سالگرد حماسه آزادی و فتح خرمشهر پس از بیش از یک سال و نیم اشغال به دست بعثیان است. خرمشهر برای ملت ایران تنها یک شهر نیست، بلکه تاریخ گویای پایداری، ایثار، مقاومت و جاودانگی انقلاب است.

 

آزاد سازی خرمشهر

عراق پس از تمهیدات سیاسی و نظامی با 563 مورد تجاوز زمینی، 221 مورد تجاوز هوایی و 24 مورد تجاوز دریایی، در ساعت 14:15 بعدازظهر 31 شهریور 59 با سه فروند میگ 23 فرودگاه بین‌المللی تهران را به تقلید از حمله نیروی هوایی اسراییل در جنگ شش روزه علیه اعراب (مصر) مورد تجاوز قرار داد و به این ترتیب خوی توسعه‌طلبانه و تجاوزگری خود را آشکار کرد و جنگ تحمیلی عراق علیه ایران رسماً آغاز شد. صدام در این روز به مرکز فرماندهی ارتش آمد تا در اتاق ویژه عملیات از نزدیک در جریان اولین روز جنگ با ایران قرار گیرد. او در حالی که چفیه قرمز رنگی بر سر داشت و نوار فشنگی به دور کمرش بسته بود، وارد اتاق اصلی هدایت عملیات می‌شود. ژنرال عدنان خیرالله، وزیر دفاع عراق به استقبال صدام آمده و به او می‌گوید: «سرورم! جوانان ما بیست‌ دقیقه قبل به پرواز درآمدند.»

صدام در پاسخ به او می‌گوید: «نیم ساعت دیگر کمر ایران را خواهند شکست.»ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩٥/٩/۱٦ | ۳:۳۸ ‎ق.ظ | نویسنده : فرج اله فیروزی تبار | نظرات ()

آشنایی با نرم افزارpspice

 

 

قیمت: 4000 تومان

این مقاله در قالب ورد (word) و قابل ویرایش می باشد.
تعداد صفحات: 38آشنایی با نرم افزار pspice

فهرست مطالب:

 

پیشگفتار

 

فهرست شکل ها

 

تاریخچه کوتاهی از PSPICE

 

SPICE چیست؟

 

چرا از PSPICE استفاده می کنیم؟

 

مروری بر الگوریتم PSPICE

 

الگوریتم در عمل

 

تحلیل DC و AC

 

تحلیل گذرا

 

چرا شبیه سازی کامپیوتر؟

 

مراحل فرایند یک شبیه سازی کامپیوتری

 

انواع شبیه سازی کامپیوتری

 

درباره Microsim Evaluation , Pspice

 

هسته مرکزی نرم افزار

 

جای گذاری قطعات و تعویض ویژگی ها

 

معرفی  نوار ابزارها

 

تحلیل گره ای مدارهای مقاومتی

 

توصیف و مقدمات حالت گذرا

 

مثال) پاسخ حالت گذرای القاگر

 

توصیف و مقدمات جاروب DC

 

انواع جاروب های DC

 

مثال) مشخصه IV دیود

 

تعریف و مقدمات جاروب AC

 

مثال) پیدا کردن مقاومت معادل یک مدار

 

مدارات دیجیتال

 

مثال) گیت منطقی AND

 

فهرست منابع

 

 

پیشگفتار

 

در این تحقیق آشنایی مختصری با نرم افزارPSPICE  پیدا می کنیم و چگونگی توصیف مدار درآن را نشان خواهیم داد . هدف از گردآوری  این مطالب ، کمک به خواننده برای شروع کار با PSPICE ، ضمن معرفی قابلیت های شاخص و منحصر به فرد این نرم افزار است ، اما جانشین کافی برای مراجعه به کتاب ها و راهنماهای PSPICE  نیست، کتاب هایی که  عناوین برخی از آن ها در بخش مراجع آمده است .در این راستا سعی کردیم تا به اصول پردازش و الگوریتم های داخلی هر نوع تحلیل مدارهای الکتریکی و الکترونیکی درPSPICE  بپردازیم تا ضمن ایجاد علاقه و انگیزه در خواننده ، کمک بیشتری به درک مفاهیم باشد .

 

تاریخچه کوتاهی از PSPICE

 

 نیاز به یک برنامه شبیه سازی و طراحی مدار، یک تیم پر تلاش از دانشجویان، استادان و افراد حرفه ای درعلم الکترونیک از مهمترین عوامل موثر در تحقق اسپایس بودند. با توجه به نسخه های مختلفی که  از ایننرم افزار کارا و توانمند موجود است، به بررسی  اجمالی تاریخچه ایجاد آن میپردازیم:                                             

 

                                                                                                       

CANCER

 

در اوایل سال 1970 میلادی  ران راهرر تصمیم به  ارائه یک برنامه شبیه سازی برای کار در زمینه بهینه سازی  طراحی مدارات الکترونیکی گرفت. این عمل برای اولین بار در دانشگاه برکلی کالیفرنیا صورت گرفت  دانشجویان راهر از جمله لری ناگل  به همکاری با او پرداختند و CANCER را که مخفف عبارت:              

 

  بود را برای اولین بار به بازار   Computer Analysis of Nonlinear Circuits Excluding Radiation  . این نرم افزار به طور ابتدایی تنها شامل دیود ها و ترانزیستور های دوقطبی بود و فقط قادر     عرضه کردند  به انجام تحلیل DC و  AC  بود.                                                                                                      

 

 SPICE1

 

در سال 1972  (دو سال بعد) ناگل و پدرسون نسخه 1SPICE را عرضه کردند .با توجه به قابلیت های این نرم افزار به سرعت ابزار شبیه سازی استاندارد صنعتی شد. انواع JFET و MOSFET نیز به  برنامه اضافه شد.آنالیز مدارها نیز بر اساس تجزیه و تحلیل گره ای که ابتدایی ترین روش تحلیل است طراحی شده بود

 

کدSPICE1 به زبان فورترن نوشته شده و در کامپیوتر های main farme قابل اجرا بود.

  آشنایی مختصری با نرم افزارPSPICEتاريخ : ۱۳٩٥/٩/۱٠ | ٤:٥٥ ‎ب.ظ | نویسنده : فرج اله فیروزی تبار | نظرات ()

خرید نرم افزار آموزش زبان انگلیسی Blackboard

گردنبند مرغ آمین استیل

نرم افزار آموزش زبان انگلیسی Blackboard
 
 
نرم افزار آموزش زبان انگلیسی Blackboard
 
قیمت: 2,200 تومان

« BlackBoard » جدید ترین و یکی از کامل ترین نرم افزار های آموزش زبان انگلیسی است که توسط برنامه نویسان برجسته داخلی با بهره گیری از منابع آموزشی کاملا معتبر طراحی و تولید شده است. این مجموعه هر چهار مهارت Reading, Listening, Writing و Speaking شما را از طریق انواع متون علمی، فایل های صوتی و ویدئو های آموزشی، داستان های سطح بندی شده، مکالمات روزانه و پرکاربرد انگلیسی، تمرین های مختلف و... با بهره گیری از بروز ترین و معتبر ترین منابع آموزشی در سطوح مبتدی، متوسط و پیشرفته به چالش کشیده و تقویت می کند. این نرم افزار تمامی امکانات و آیتم های لازم جهت یادگیری هرچه آسان تر زبان انگلیسی را در اختیار شما قرار می دهد و به شما کمک می کند ضمن یادگیری، از آن لذت نیز ببرید.


برخی از قابلیت های دیگر این نرم افزار عبارتند از:  • امکان ضبط و پخش صدای کاربر

  • آموزش از پایه تا مراحل پیشرفته همه مهارت ها

  • دیکشنری درون برنامه

  • پشتیبانی از دو زبان فارسی و انگلیسی

  • نمایش 4000 لغت ضروری همراه با معنی لغات، توضیح و مثال هنگام کار با رایانه

  • بهره گیری از جدید ترین و معتبر ترین منابع جهت آموزش

  • امکان تنظیم بازه های زمانی وقفه و نمایش لغات

  • دارای ساعت ها ویدئوی آموزشی

  • قابلیت نصب بر روی ویندوز های 7, 8.1, 10

  • آموزش با استفاده از لهجه امریکایی (American)

  • محیط کاربری ساده و جذاب

  • آموزش لغات و اصطلاحات پرکاربرد و ...


نرم افزار شامل دو بخش " اصلی و فرعی" می باشد. در بخش اصلی، 4 مهارت "خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن" و در قسمت فرعی نرم افزار نیز 8 بخش شامل " مکالمات رایج انگلیسی، دستور زبان، داستان های سطح بندی شده، اصطلاحات و عبارات، سخنرانی، 4000 لغت ضروری، کنفرانس های علمی و آهنگ های انگلیسی همراه با ترجمه " قرار گرفته است. توضیحات کامل هر بخش به شرح زیر می باشد:

Reading
در این قسمت، از دو منبع فوق العاده جذاب و معروف جهت تقویت مهارت خواندن زبان آموزان استفاده شده است. منبع اول، ویرایش دوم کتاب های امریکن انگلیش فایل (American English File second Edition) است که از انتشارات آکسفورد منتشر گردیده و در بسیاری از آموزشگاه های زبان داخل کشور تدریس می گردد. و منبع دوم، ویرایش دوم سری کتاب های پنج سطحی Inside Reading می باشد. مجموعه ای منسجم و با لهجه امریکن برای آموزش مهارت خواندن زبان انگلیسی (Reading) است. این سری از کتاب ها با کمک متون زبان انگلیسی در موضوعات مختلف مهارت Reading زبان آموز را تقویت می کند. این مجموعه برای تقویت مهارت Reading آزمون های آکادمیک و جنرال مورد استفاده قرار می گیرد. برای هر سطح فایل صوتی با لهجه امریکن نیز ارائه شده است. یکی از بهترین روش ها برای تقویت مهارت خواندن زبان انگلیسی،مطالعه متون متنوع و متعدد به زبان انگلیسی است. با خواندن متون بیشتر دایره لغات و مهارت نوشتاری زبان آموز نیز بهبود خواهد یافت. از مزیت های مجموعه Inside Reading 2nd Edition این است که متون عمومی، اداری، آکادمیک، علمی و تخصصی فراوانی را ارائه نموده است.

Writing
The Complete Upgrade Your Writing Series مجموعه ای ویدئویی به همراه تمرین های متعدد در جهت آموزش Writing زبان انگلیسی است و زبان آموز را با اصول و قواعد نوشتن یک متن استاندارد در زبان انگلیسی آشنا می سازد. آموزش های موجود در این مجموعه به ده سرفصل تقسیم شده است. در طول این دوره ها شما با اصول اولیه نگارش، نحوه پاراگراف بندی، نحوه نگارش مقدمه فهرست و نتیجه گیری، نحوه شروع فصل جدید و موارد دیگر آشنا خواهید شد. ضمن اینکه برخی قواعد و گرامر تخصصی برای نگارش های تخصصی نیز در این مجموعه گنجانده شده است. این مجموعه از سوی کمپانی Video Aided تولید شده است که سازنده مجموعه های آموزش زبان انگلیسی The Complete English Grammar و Learning English Steps نیز می باشد. در این قسمت تمامی بخش های این مجموعه و در فرمت avi در اختیار زبان آموزان قرار گرفته است. لازم به ذکر است این مجموعه با لهجه American بوده و برای افرادی طراحی و ساخته شده است که به زبان انگلیسی تسلط نسبی دارند و قصد دارند مهارت های خود را در نگارش زبان انگلیسی افزایش دهند.

Speaking
در این بخش با بهره گیری از ویرایش چهارم مجموعه کتاب های Interchange سعی در تقویت مهارت گفتاری زبان آموز شده است. Interchange نام مجموعه ای است مخصوص بزرگسالان کشورهای غیر انگلیسی زبان که در دهه ۸۰ میلادی بوسیله پروفسور “جک. سی. ریچاردز”، استاد دانشگاه در رشته زبانشناسی کاربردی و تئوریسین برجسته آموزش زبان انگلیسی به رشته تحریر در آمد. این مجموعه پس از یک دهه، ویرایش شد و در ویرایش تازه (۱۹۹۷) که با نام New Interchange و توسط دانشگاه کمبریج عرضه گردید، ضمن اصلاح کلی در کتاب، یک جلد مقدماتی بنام “Intro” هم بدان افزوده شد. مخاطب Intro کسانی هستند که یا تازه زبان را آغاز می کنند و یا false beginner محسوب می شوند؛ یعنی قبلا مقداری زبان خوانده اند، اما آموخته هایشان پراکنده و اشتباه است (مانند بیشتر کسانی که در نظام آموزش و پرورش ایران زبان می آموزند). سومین ویرایش اینترچینج در سال ۲۰۰۵ و با نام Interchange 3rd Edition انجام شد. ویرایش چهارم آن نیز در سال 2012 عرضه شد. موضوعاتی که زبان آموز در این بخش از نرم افزار توانایی صحبت در آن را پیدا خواهد کرد:


سطح یک:
معرفی خود و دیگران،سلام و احوالپرسی ، پرسیدن اسم و مشخصات دیگران / نامبردن اشیاء و پرسش و پاسخ در مورد جایگاه و محل اشیاء / صحبت کردن در مورد مکانهای جغرافیایی ،سوال و جواب در مورد زادگاه، ملیت ،زبان مادری، سن و توصیف افراد / صحبت در مورد وضعیت ظاهری و پوشش افراد ،صحبت در مورد آب و هوا و غیره


سطح دو:
آشنایی و احوال پرسی /گذراندن روز / خرید از بازار / موسیقی / صحبت درباره خانواده / ورزش / تعطیلات و اوقات فراغت / آدرس دادن و آدرس گرفتن / صحبت درباره ظاهر افراد (چهره، لباس،…) / تجربه های عجیب / توصیف شهرها / بهداشت و درمان / رستوران / جغرافیا و توصیف رودها، کوه ها، دریاها… / دعوت، پذیرش و رد کردن دعوت / تغییرات در افراد و در زندگی


سطح سه :
خاطرات گذشته / ترافیک و حمل و نقل شهری / توصیف خانه و آپارتمان / آشپزی / گذراندن تعطیلات / کار خانه و اعتراض های رایج در خانواده / فن آوری / تعطیلات رسمی و جشن ها / گذشته، حال، آینده / مهارت ها و توانمندی ها / بناهای معروف / افراد مشهور و موفق / سینما / ایما و اشاره و ارتباط غیرکلامی / اخبار حوادث / بهانه و توجیه.


سطح چهارم:
عشق و ازدواج / شغل و شخصیت افراد / تقاضاهای ناخوشایند / روزنامه / تفاوت های فرهنگی / شکایت های رایج / مشکلات جامعه شهری / رشته های دانشگاهی / مشاغل خدماتی / مدهای رایج در جامعه (غیر از لباس) / مراحل مختلف زندگی / عادت های بد / صنعت سینما / شرکت های موفق / قوانین عجیب / زنان موفق

Listening
در این بخش مجموعه آموزش زبان انگلیسی Effortless English که یکی از پیشرفته ترین مجموعه های آموزش و یادگیری زبان انگلیسی می باشد استفاده شده است. این مجموعه توسط آقای A.J. Hoge که مبتکر سیستم آموزش انگلیسی آسان می باشد تهیه شده و شامل 6 سطح مختلف است. آموزش زبان انگلیسی در این مجموعه با استفاده از کتاب های الکترونیکی و فایل های صوتی انجام میشود که شرکت سازنده ی آن ضمانت کرده اگر زبان آموزان 6 ماه یا کمتر پیوسته از این مجموعه استفاده کنند، %100 خواهند توانست سریع و اتوماتیک وار صحبت کنند زیرا در این مجموعه از تکنیک های ویژه ای جهت افزایش سرعت درک و مکالمه استفاده شده است. نکته ی قابل توجه در رابطه با این مجموعه آموزشی در مقایسه با سایر مجموعه های آموزش زبان، نزدیک بودن آموزش ها به زبان گفتاری عمومی است در واقع این مجموعه زبان انگلیسی را به زبان آموزان به صورت رسمی و اداری آموزش نمی دهد بلکه طریقه ی مکالمه به صورت یک شهروند انگلیسی زبان را به آنها یاد می دهد.


این مجموعه های بسیار کامل شامل :

Audio lessons
زبان انگلیسی را با گوش دادن به دروس انگلیسی که توسط مبتکر این روش تهیه شده یاد بگیرید! وقتی زبان انگلیسی را با گوش دادن یاد بگیرید، به راحتی می توانید مانند کسانی که با قرار گرفتن در یک محیط انگلیسی زبان، انگلیسی را یاد می گیرند، یاد بگیرید.


Vocabulary lessons
اگر لغات را با گوش دادن یاد بگیرید می توانید در حین مکالمه اتوماتیک وار از آنها استفاده کنید. همچنین یادگیری لغات را 3-2 بار سریعتر با دروس ویژه یادگیری لغات یاد بگیرید.

er mini stories
شما با گوش دادن به این دروس به صورت روزانه قادر خواهید بود مکالمات انگلیسی را خیلی سریع و بدون تفکر درک کنید و اتوماتیک وار صحبت کنید.


Point of view story lessons
با گوش دادن به این دروس گرامر انگلیسی را عمیقاً مانند یک کودک انگلیسی زبان، بدون زحمت و مطالعه گرامر یاد می گیرید.

Conversation
ویدئو های آموزشی مجموعه آموزش زبان Four Corners2 یک دوره کاملا جدید آموزش انگلیسی آمریکایی است که در چهار سطح تنظیم شده است.تاکید ویژه این مجموعه بر تقویت مهارت گویش صحیح زبان انگلیسی با اعتماد به نفس کامل و همچنین افزایش مهارت گفتاری زبان آموز است.شما با دیدن این مجموعه می توانید با آداب و رسوم انگلیسی زبانان، لهجه، عبارات و لغات بسیار کاربردی و ... آشنا شوید. لازم به ذکر است این ویدئو ها همراه با زیر نویس انگلیسی می باشد.

Grammar
در این بخش مجموعه ای کامل و کم نظیر از گرامر زبان انگلیسی جمع آوری شده است که شامل سه سطح مبتدی، متوسطه و پیشرفته می باشد.سطوح مبتدی و متوسط به زبان فارسی و سطح پیشرفته به زبان انگلیسی تدوین شده است. متون و روش آموزش بکار رفته در این بخش بسیار ساده و قابل فهم بوده و میتواند به یادگیری هرچه بهتر گرامر زبان انگلیسی که بسیاری از افرد در یادگیری آن با مشکل مواجه هستند کمک کند.

Story
خواندن متن انگلیسی به هر زبان آموزی در هر سطحی توصیه می شود. مطالعه داستان های انگلیسی ساده تا پیشرفته می تواند به زبان آموز کمک فراوانی در مهارتهای مختلف از جمله خواندن یا Reading ، دایره لغات یا Vocabulary، جمله سازی و نوشتن یا Writing و در صورت گوش کردن به فایلهای صوتی کتاب داستان انگلیسی به افزایش مهارت شنیداری یا Listening بیانجامد. در این بخش بیش از ۷۵ داستان انگلیسی سطح بندی شده همراه با فایل صوتی آن برای شما فراهم آورده ایم که میتوانید ساعت ها به مطالعه آنها پرداخته و یا گوش دهید و از آن لذت ببرید.

Expression
در این بخش بیش از 100 ویدئو از مجموعه ی بسیار پرطرفدار و بی نظیر Daily Easy English Expression گرد آوری شده است. این مجموعه به آموزش اصطلاحات و عبارات روزمره ی آمریکایی به روشی بسیار جالب و مهیج می پردازد. شما در این بخش علاوه بر یادگیری اصطلاحات و عبارات میتواند لهجه ی آمریکایی خود را نیز تقویت و همانند یک آمریکایی واقعی صحبت کنید!

Speech
گوش کردن به سخنرانی های افراد مشهور یا استاد های دانشگاه های برتر جهان یکی از شگردهای تقویت مهارت شنیداری یا لیسنینگ به ویژه برای آموزگاران زبان انگلیسی، علاقمندان و دانشجویانی است که بدنبال ادامه دانش پژوهی در کشورهای غربی هستند. این رویکرد در کنار خواندن مقالات و روزنامه های انگلیسی زبان، دنبال کردن سریال ها و فیلم ها و همچنین موسیقی و تالارهای گفتگوی اینترنتی میتواند بازتاب چشمگیری در بهبود سطح لیسنینگ یا مهارت شنیداری زبان آموز داشته باشد. از این رو کوشش کردیم مجموعه ای کامل از تمامی سخنرانی های رئیس جمهور ایالات متحده در سال های 2015 و 2016 را همراه با متن گرد آوری و در نرم افزار قرار دهیم.لازم به ذکر است باراک اوباما برای چند سال بعنوان بهترین سخنران انگلیسی زبان در سرتاسر جهان انتخاب شده است.

Vocabulary
تحقیقات زبان شناسی دهه گذشته نشان داد که بر خلاف تصور اکثر مردم، در بیشتر مکالمات روزمره تنها از ده درصد کلمات رایج در هر زبانی استفاده میگردد که نتیجه عملی آن، امکان آموزش سریع بسیاری از زبان ها را تنها با یادگیری تعداد محدودی لغت فراهم میساخت … به طور مثال نشان داده شد که در اکثریت قریب به اتفاق مکالمات زبان انگلیسی تنها از چند صد لغت استفاده می گردد که پس از تسلط بر آنها میتوان تمرکز زبان آموز را بر نکات ریز و کابد آنها متمرکز ساخت. 4000Essential English Words مجموعه ای ششگانه می باشد که به منظور آشنایی زبان آموزان با کلمات پر کاربرد زبان انگلیسی تدوین یافته است. کلمات فوق که با دقت فراوان و بر پایه مطالعات دقیق انتخاب شده اند و تقریبا 95% از مکالمات عادی و یا حتی نیمه تخصصی زبان انگلیسی را پوشش میدهند . شیوه متعارف این سری از کتابها دقیقا به فرم کلاسیک کتابهای لغت تنظیم گردیده است که طی آن پس تلفظ کلمه، معنی آن و سپس مثالهای از کاربرد آن گفته خواهد شد . با توجه به اهمیت این کتاب برای افزایش دایره لغت شما برآن شدیم تا این مجموعه ی بینظیر را در نرم افزار قرار دهیم. لازم به ذکر است لغات بصورت notification به نمایش در می آید که میتواند در یادگیری هرچه سریع تر و آسان تر آن کمک کند. همچنین تمامی لغات این مجموعه به زبان فارسی ترجمه شده است.

Lecture
جالب ترین ایده های زندگی را درسخنرانی های تد (ted talk) ببینید! TED که مخفف سه کلمه ی Technology, Entertainment, Design به معنای فناوری، سرگرمی وطراحی است به مجموعه کنفرانس هایی اطلاق میگردد که در طی آن با حداکثر ۲۰ دقیقه در مورد جالب ترین و بروز ترین مسائل دنیای امروز صحبت می شود .در این زمان سخنران سعی میکند ایده ی جالبی را برای مخاطبان خود مطرح نماید. در این بخش ۵۰ ویدئو از پر بیننده و جذاب ترین ویدئوهای این سایت همراه با زیر نویس انگلیسی آن قرار گرفته است که دارای مزایای بسیاری از جمله تقویت مهارت های خواندن، شنیدن و حتی صحبت کردن، طریقه ی صحیح ارائه ی یک مطلب علمی و ... می باشد. در این ویدئو ها افراد سرشناسی همچون آنتونی رابینز، بیل گیتس، سارا کی، دیوید گالو و ... با موضوعاتی بسیار جالب مانند زبان بدن، عشق، ویژگی های شگفت انگیز مغز انسان، عوامل افزاینده یا کاهنده ی هوش، موسیقی و زندگی و بسیاری از موارد جالب دیگر به سخنرانی پرداخته اند.

Music
بسیاری از افراد در اوقات فراغت خود، موسیقی گوش می دهند. وقتی شما به یک آهنگ فارسی چندین بار گوش فرا می دهید، پس از مدتی تمامی جملات آهنگ را حفظ خواهید شد. این مطلب دقیقا برای آهنگ های انکلیسی نیز صادق است.
مزایای استفاده از آهنگ های انگلیسی :  • لذت بردن از موسیقی و خسته کننده نبودن سیر یادگیری

  • گوش سپردن به آهنگ برای چندین مرتبه که موجب می شود ذهن شما با استفاده از یک جعبه لایتنر مجازی، اقدام به ذخیره لغات کند.

  • تسلط بیشتر بر listening (به یاد داشته باشید افراد انگلیسی زبان مثل یک CD آموزشی حرف نمی زنند.)

  • تمرین Speaking (پس از چندین مرتبه گوش کردن یک آهنگ، حال شما دیگر می توانید کم کم با آهنگ زمزمه کنید که این شیوه بهترین تمرین برای مهارت Speaking شماست.)

  • با در اختیار داشتن ترجمه متون، در عین حال دایره لغات شما نیز افزایش خواهد یافت.


اما گوش کردن به آهنگ های زبانی که زبان مادری شما نیست، ممکن است کمی دشوار باشد به همین جهت این کار باید با روش درست صورت گیرد. با توجه به جذابیت گوش کردن آهنگ و همچنین نقش آن در یادگیری هرچه بهتر زبان انگلیسی تصمیم گرفتیم 50 موسیقی فوق العاده از خواننده های معروف آمریکایی و انگلیسی همچون Adele, Taylor-Swift, Chris De Burgh, Eminem و ... همراه با متن و ترجمه ی فارسی آن در این بخش قرار داده شود.

خرید نرم افزار آموزش زبان انگلیسی Blackboard


تاريخ : ۱۳٩٥/٩/۳ | ٩:۱٥ ‎ق.ظ | نویسنده : فرج اله فیروزی تبار | نظرات ()

سِلْسِله (1304-1357ش/1925- 1979م)، آخرین سلسله در نظام شاهنشاهی ایران. سلسلۀ پهلوی در انقلاب اسلامی ایران (نک‍‍ : ه‍ د، جمهوری اسلامی ایران) که در 22 بهمن 1357 به پیروزی رسید، منقرض شد و پس از سده‌ها حکومت پادشاهی بر ایران، نظام جمهوری متکی به آراء مردم جای آن را گرفت. بنیادگذار این سلسله، رضا خان میر پنج (از 8 اسفند 1299 ملقب به سردار سپه و از 21 آذر 1304 رضا شاه پهلوی) بود که درکودتای نظامی‌3 اسفند 1299 فرماندهی قزاقهای تیپ همدان را به عهده داشت و پس از پیروزی این کودتا به سرعت به قدرت و شهرت رسید. وی نخست درجۀ سرداری گرفت، در 14 اردیبهشت1300 به وزارت جنگ منصوب شد و در این سمت از خود قاطعیت و سرعت عمل نشان داد و به کمک نیروی نظامی، امنیت و آرامش را ــ که بر اثر بحرانهای ناشی از وقوع جنگ جهانی اول، زوال و تباهی سلسلۀ قاجار، پیامدهای انقلاب مشروطۀ ایران (1324ق)، ناتوانی حکومتی و ضعف مالی حکام محلـی و نیز عوامل دیگـر از کشور رخت بربستـه بود اعاده کرد (نک‍‍ : ه‍ د، رضاشاه پهلوی. )سـردار سپه در 4 آبـان 1302 به فرمان احمدشاه قاجار که همان روز راهی اروپا شد ــ به ریاست وزرا منصوب گردید. او در عین حال فرماندهی کل قوا را برعهده داشت و با نفوذ گسترده در همۀ شئون کشور، مقدمات انحلال سلسلۀ قاجاریه   (ه‍ م) را فراهم آورد. مجلس مؤسسان که به منظور انتقال قدرت تشکیل گردید،ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩٥/٩/۱ | ٦:٥٦ ‎ق.ظ | نویسنده : فرج اله فیروزی تبار | نظرات ()